KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143154
*
nr 1614 3154
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 30x36 cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 19:29:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 19:03:24
1
Vinnande bud
22/4 19:25:21
1
justering av budtak
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Arvid Öström
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Läs mer om Arvid Öström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid öström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Arvid Öström
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Läs mer om Arvid Öström
nr 1614 3154
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 30x36 cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 19:03:24 | 1 | Vinnande bud |
22/4 19:25:21 | 1 | justering av budtak |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Arvid Öström
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.Läs mer om Arvid Öström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid öström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48